Poradnik-projektowanie kuchni

Poradnik-projektowanie kuchni

pojemnikiJakiś czas temu wpadła mi w ręce książka pt. Projektowanie wnętrz Kuchnie i łazienki – Macarena San Martin. Jest to w zasadzie poradnik o tym jak praktycznie, stylowo, nowocześnie a zarówno wykorzystując praktyczne rozwiązania zaprojektować wymarzoną kuchnię. Skupiając się na praktyczności należy zwrócić uwagę na odpowiednie wyposażenie kuchni. Właśnie ta książka zainspirowała mnie do głębszego zastanowienia się nad tym jak odpowiednio przechowywać żywność w kuchni aby nie traciła ona na smaku i wartościach.
Każda osoba dbająca o wyposażenie kuchni spotkała się z problemem dotyczącym wyboru odpowiednich pojemników do przechowywania niezbędnych przypraw czy żywności na półkach lub w lodówce. Jednak nie wszystkie pojemniki sprawiające estetyczne wrażenie nadają się do długotrwałego przechowywania żywności i będą idealnym sposobem na porządek w naszym kuchennym wiecie. Co zatem jest w nich najważniejsze?
Odpowiedni materiał to duży procent sukcesu: Pojemniki w kuchni powinny być przede wszystkim odporne na stale obecną wilgoć, zmienne temperatury i uszkodzenia mechaniczne. To dzięki dobrej jakości tworzywom, z jakich są wykonane pojemniki, potrawy na dłużej zachowują swoją jakość, a przyprawy ciągle służą aromatem. Dlatego najbardziej polecane są takie materiały, jak grube szkło najwyższej jakości, stal nierdzewna, ceramika.
Kompaktowość i estetyka zestawu pojemników: Dobrze, gdyby wybrane pojemniki nie tylko funkcjonowały w szerokim i funkcjonalnym zestawie (mniejsze i większe pojemniki na zróżnicowaną żywność), ale również były łatwe w składowaniu i pasowały do ogólnego wystroju kuchni. Dlatego liczy się ich możliwość dopasowania do wnętrza rozmiarami oraz estetyczny design spójny z Twoją wizją kuchni.
Praktyczne dodatki mile widziane! Jeżeli kupujesz pojemnik na przyprawy lub herbatę smakową z płatkami kwiatów, wybierz serię pojemników ze szklanym okienkiem, dzięki któremu łatwo znajdziesz na półkach to, czego szukasz. Zwracaj uwagę na wszelkie drobiazgi, dzięki którym kuchnia nie będzie nudna, będzie w niej wygodnie i… po prostu ładnie.