Kobieca literatura

Kobieca literatura

literaturaPod hasłem literatura kobieca kryją się nie tylko rzewne romanse i harlequiny. Księgarnie oferują wiele ciekawych i zabawnych powieści obyczajowych o bardzo różnej, nieraz poważnej życiowej tematyce. Wszystko zależy również od kobiecych upodobań. Jedne wolą czytać horrory, inne kryminały i ktoś mógłby powiedzieć, że to wcale nie jest literatura kobieca. Ktoś kiedyś powiedział, że kobieta zmienną jest, co oznacza, że wybór pozycji książkowej może także zleżeć od nastroju, od lepszego lub gorszego dnia.
Autor przedstawia całą gamę zjawisk fizycznych oraz fizyczno chemicznych z zakresu zachowywania się materiałów budowlanych w środowisku wilgotnym. Następnym omawianym przez autora punktem są zagadnienia poruszające izolacje, która ma chronić przed wilgocią oraz zachowanie się poszczególnych elementów w ujęciu zjawisk w nich zachodzących (ciała kapilarno-porowate oraz tworzenie się blokad wewnątrz nich). Autor zwraca uwagę na metodę tak zwanej iniekcji krystalicznej, której nota bene sam jest twórcą. Metoda ta zyskała duży rozgłos w środowisku naukowym całego œwiata.
Na każdego człowieka mają wpływ przeżycia, sytuacje oraz opinie innych ludzi, dlatego nie wrzucajmy literatury kobiecej do jednego worka. Godna polecenia jest książka pod tytułem „Jasne błękitne okna”, która posłużyła za temat do filmu o tym samym tytule wyreżyserowanego przez Bogusława Lindę . Jest to opowieść o przyjaźni, miłości, chorobie oraz śmierci. Nie jest to zwykła książka, opowiada o ciężkich decyzjach i trudach życia na prowincji. Na plan pierwszy wysuwa się opowieść o pięknej, wzruszającej przyjaźni i bolesnej rzeczywistości, w której przyszło żyć bohaterom. Każdy kto ją czytał wie, że nie jest to prosta w przekazie powieść, jednak godna uwagi i polecenia zwłaszcza dla osób o wrażliwym umyśle. Najczęściej bohaterkami powieści dla pań są kobiety, których życie bardzo różnie się potoczyło, a los nie szczędziłem bolesnych przeżyć. Są i też książki zabawne, lekko traktujące prozę życia, które czyta się szybko i przyjemnie dobrze się przy tym bawiąc. Polecaną polską pisarką jest Katarzyna Grochola, a zwłaszcza znany chyba wszystkim cykl powieści o Judycie i jej perypetiach. Literatura kobieca to także różne czasopisma, gdzie można znaleźć wiele porad na temat urody.