O ebookach

O ebookach

ebookEbook jest to współczesna forma książki. Elektronika zawładnęła światem i rozszerza się na coraz to inne kręgi. Nową ofiarą tej elektronicznej zagłady stała się książka. Wiele osób pewnie zastanawia się w jaki sposób można odczytać książkę w telefonie komórkowym.

Właśnie ebooki, czyli zapisanie książki w postaci pliku tekstowego powoduje, że mamy taką możliwość. Jest to szczególnie wygodne w podróży, ponieważ nie musimy wozić ze sobą obszernych książek tylko wystarczy, że wyjmiemy z kieszeni telefon i wciśniemy odpowiedni guzik.

Wiele osób zastanawia się, czy ebook potrafi zastąpić zwykłą książkę. Czy doznania, które ma czytelnik zwykłej książki w jakiś sposób można porównać z doznaniami osoby, która czyta ebook? Z pewnością nie i chyba wszyscy miłośnicy książek zgodzą się z tym, że ebook nigdy nie dorówna tradycyjnej książce.

W takim razie czemu ludzie sięgają coraz częściej po ebooki? Tutaj wszyscy są jednogłośni – tylko i wyłącznie z wygody. Cena ebooków jest porównywalna z książkami tradycyjnymi, lecz w Internecie jest dostępnych mnóstwo ebooków za darmo.