¦wiat Ebooków
Ebooki > Poradnik-projektowanie kuchni

Poradnik-projektowanie kuchni

Jakiś czas temu wpadła mi w ręce ksi±żka pt. „Projektowanie wnętrz Kuchnie i łazienki” - Macarena San Martin. Jest to w zasadzie poradnik o tym jak praktycznie, stylowo, nowocześnie a zarówno wykorzystuj±c praktyczne rozwi±zania zaprojektować wymarzon± kuchnię. Skupiaj±c się na praktyczności należy zwrócić uwagę na odpowiednie wyposażenie kuchni. Właśnie ta ksi±żka zainspirowała mnie do głębszego zastanowienia się nad tym jak odpowiednio przechowywać żywność w kuchni aby nie traciła ona na smaku i wartościach.
Każda osoba dbaj±ca o wyposażenie kuchni spotkała się z problemem dotycz±cym wyboru odpowiednich pojemników do przechowywania niezbędnych przypraw czy żywności – na półkach lub w lodówce. Jednak nie wszystkie pojemniki sprawiaj±ce estetyczne wrażenie nadaj± się do długotrwałego przechowywania żywności i będ± idealnym sposobem na porz±dek w naszym kuchennym świecie. Co zatem jest w nich najważniejsze?
Odpowiedni materiał to duży procent sukcesu: Pojemniki w kuchni powinny być przede wszystkim odporne na stale obecn± wilgoć, zmienne temperatury i uszkodzenia mechaniczne. To dzięki dobrej jakości tworzywom, z jakich s± wykonane pojemniki, potrawy na dłużej zachowuj± swoj± jakość, a przyprawy ci±gle służ± aromatem. Dlatego najbardziej polecane s± takie materiały, jak grube szkło najwyższej jakości, stal nierdzewna, ceramika.
Kompaktowość i estetyka zestawu pojemników: Dobrze, gdyby wybrane pojemniki nie tylko funkcjonowały w szerokim i funkcjonalnym zestawie (mniejsze i większe pojemniki na zróżnicowan± żywność), ale również były łatwe w składowaniu i pasowały do ogólnego wystroju kuchni. Dlatego liczy się ich możliwość dopasowania do wnętrza rozmiarami oraz estetyczny design spójny z Twoj± wizj± kuchni.
Praktyczne dodatki mile widziane! Jeżeli kupujesz pojemnik na przyprawy lub herbatę smakow± z płatkami kwiatów, wybierz serię pojemników ze szklanym okienkiem, dzięki któremu łatwo znajdziesz na półkach to, czego szukasz. Zwracaj uwagę na wszelkie drobiazgi, dzięki którym kuchnia nie będzie nudna, będzie w niej wygodnie i... po prostu ładnie.